Grupa Capoeira: Września

Forum Wrzesińskiej grupy Capoeira


#1 2007-03-13 22:43:13

Comanche Prezes

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-11
Posty: 46
Punktów :   

To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Malicia

W języku portugalskim słowo "Malicia" oznacza nic innego jak spryt i przebiegłość, jednak te tłumaczenie nie odzwierciedla do końca tego pojęcia w Capoeira. Malicia jest cechą każdego dobrego Capoeirista zarówno w roda jaki i w jego prywatnym życiu.

Malicia jest to umiejętność obserwowania innych Capoeristas pod czas gry w roda, zauważanie błędów popełnianych przez nich oraz ich słabych punktów i następnie wykorzystywanie tego do późniejszej gry z tą osobą. Dzięki malicia Capoeristas może przewidzieć ruchy i posunięcia osoby z którą aktualnie znajduje się w roda. Umie prowokować i zmuszać przeciwnika do wykonywania ruchów i ataków które będzie mógł wykorzystać na swoją korzyść.

Poznawanie ludzkiej natury poprzez przebywanie w różnych środowiskach, oraz pogodny i radosny nastrój który pozwala poznawać naturę z tej ciemnej strony to główne aspekty malica, jednak ten kto zna ludzką naturę a nie rozwija swojego dobrego nastroju nie jest prawdziwym Capoeiristas, trenuje on Capoeira lecz to nie jest Capoeira, nie potrafi się bawić a to jest podstawą. Jeśli trenuje bez zrozumienia, tolerancji, radości, odwagi i dobrego nastroju to nie jest on Capoeirsistas, ponieważ nie żyje on tak jak uczy Capoeira.


Niech was krew nagła zaleje, pieruny siarczyste,ogniste........

Offline

 

#2 2007-04-10 02:19:03

Kalu

Moderator

351934
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 249
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Naszej grupie brakuje przede wszystkim umiejętności (a może raczej chęci ) śpiewu i gry na instrumentach. Potrzebny jest nam nowy berimbau, ale taki porządny, na którym naprawdę fajnie by się grało. Koszt takiego instrumentu nie przekroczyłby raczej 200zł, więc gdyby grupa, która w tej chwili liczy około 15 osób, zrzuciła się chociaż po 5zł, no to za 2 miesiące mamy fajny berimbau. Do tego jeszcze można by dokupić  jakieś pandeiro. Niedługo zrobi się ciepło na dworze i treningi zostaną przeniesione na boisko albo do parku, więc odpada nam comiesięczna zapłata za salę. To jest chyba najlepszy moment na zrzutkę moim zdaniem, a instrumenty są nam naprawdę potrzebne . AXE!!!


Brazylijczykom gratulujemy Capoeira

Offline

 

#3 2007-04-10 10:23:46

Perdido

Administrator

989095
Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 85
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Ja jestem za . Tylko druga sprawa, gdzie by zostały zakupione te instrumenty.


Szybki i zręczny wojownik

Offline

 

#4 2007-04-10 13:04:23

Pocahontass

Użytkownik

3581623
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 81
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Wg mnie fajny pomysł. Marzy mi się taki berimbau, jaki przywozi Lobo np... Od razu się inaczej gra i nawet ludzie słyszą . Wydaje mi się, że jeśli kasa już będzie, to Comanche będzie w stanie coś fajnego znaleźć. A i pandeiro porządne by się nadało, bo ten, za przeproszeniem, tamburyn, to ten... no niefajnie się na nim dłużej gra

EDIT: Jakby się nie dało nic załatwić, to zawsze można zamówić http://www.caposklep.pl/berimbaus.html. Ale pandeiro w tym sklepie mają w maskarycznej cenie...

EDIT2: Właśnie się zorientowałam (wiem, szybka jestem niezmiernie...), że Lobo jest zarejestrowanym użytkownikiem forum, więc może jak ładnie poprosimy, to się odezwie i zdradzi nam, skąd ma swój berimbau?

Ostatnio edytowany przez Pocahontass (2007-04-10 22:32:51)


"Porzucam coś, chcę się poddać i płaczę, ale gorące serce każe inaczej- taka jestem już...
Gdy gubię sny jakby nigdy nie były, wysycha źródło mojej wielkiej siły- taka jestm już...
Nie mam marzeń... Nie znam bajek... I tak mało wiem"

Offline

 

#5 2007-05-10 23:08:35

KINGA79

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 4
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Zakupem instrumentów  to popieram ale kto na nich będzie grał jak nikt nie chodzi na treningi. Dziś były tylko 3 osoby licząc mnie. Skoro mamy już te forum to może piszmy czy będziemy na treningu:/ Już kolejny raz przyjechałam i nic sobie nie poćwiczyłam.   No i chciałabym uczyć się samby więc może zaczniemy? Pozdrawiam

Offline

 

#6 2008-03-01 02:25:28

Prusik

Moderator

5929345
Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 230
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

A skoro jest taki wątek to napisze... po dzisiejszym/wczorajszym treningu hmmm trening sam w sobie byl w miare, bo techniki ktore cwiczylismy są potrzebne... ale... roda... Wiecie czym różni się roda w Brazylii od naszej?? i nie chodzi mi tu o ten poziom... tylko o zabawe... stoicie wiekszosc czasu jak kołki, jak spojrzałem na wasze twarze to wygląda to tak >> :-| jak byscie nie wiedzieli co tu w ogole robicie... klaszczecie jak byscie przerzucali nalesniki z jednej łapy do drugiej i mało kto spiewa... Capoeira to nie jest to co dzieje się wewnątrz roda tylko to co jest tez na zewnątrz... roda tworzy cała grupa, Ci co śpiewają mają zapodac Axe grającym w środku... muzyka ma nadawać rytm grającym w roda... a jak oni mają grać jak nikt nie nadaje rytmu?? wiekszosc z was nastawia sie na nauke kopnięć. Dobra jest super ale co dalej?? Capoeira to:
Gra na instrumentach
Śpiewanie
I że tak się wyraże  "fight"
(jest jeszcze pare ale to jak chociaz te 3 bedą to sie napisze)

z tych 3 elementów dzisiaj nie było nawet ostatniego...
Może trzeba by zacząć dostrzegać wszystkie te elementy i zabrać sie za nie zamiast narzekać ze roda była kijowa??
Zacznijcie sie uczyc piosenek (wg mnie wiekszosc znacie)... z tym ze może oprócz tego że je znacie to wydobywajcie nieco dźwieku z siebie?? widze ze pare osób rusza ustami... ale babcia w konfesjonale szepcząc do ksiedza na ucho jest bardziej słyszana... Więc dajcie głos ludzie, nie wstydzcie sie...
tyle ode mnie...

PS. ta nota nie ma na celu pojechania wam tylko uświadomienia czegoś...

Axe... i do nastepnego treningu... zobaczymy czy na marne sie produkowałem pisząc to


...:...Axe...:...

Offline

 

#7 2008-03-01 11:41:01

Frank

Użytkownik

1393236
Zarejestrowany: 2008-02-02
Posty: 24
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Trafiony, zatopiony.

Musze się jescze tekstów nauczyć... I jak tylko opanuje sztukę jednoczesnego klaskania i śpiewania to obiecuje, że dam głos, bo na razie kiepsko mi to wychodzi ;-)

Offline

 

#8 2008-04-18 01:00:20

Kalu

Moderator

351934
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 249
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

No to zamówiliśmy wreszcie nowe pandeiro . Nie znam szczegółów transakcji ale czuję, że to będzie dobry zakup . I mam nadzieję, że spróbujecie wszyscy sobie pograć


Brazylijczykom gratulujemy Capoeira

Offline

 

#9 2008-04-19 14:10:54

lobito>>>młody<<<

Użytkownik

695636
Zarejestrowany: 2007-03-16
Posty: 275
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Od teraz macie się przykładac do grania na instrumentach !!! To kieruję również do Confuso !!!! Który uczył wczoraj grac na Atabaque dziewczyny, a sam nie gra w Roda   ...

Ostatnio edytowany przez lobito>>>młody<<< (2008-04-19 14:13:24)


Ktoś dał nam życie lecz nie wskazał drogi, pędząc na oślep błądzimy w labiryncie ugięci pod ciężarem bycia potykamy się o różne przeszkody, jednak z każdym upadkiem wstajemy coraz silniejsi i bogatsi w doświadczenie !

Offline

 

#10 2008-04-20 03:11:31

Kalu

Moderator

351934
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 249
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Na nowym padneiro to każdy będzie chciał grać . Zobaczysz młody


Brazylijczykom gratulujemy Capoeira

Offline

 

#11 2008-04-20 21:44:14

lobito>>>młody<<<

Użytkownik

695636
Zarejestrowany: 2007-03-16
Posty: 275
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

No i ja mam taką nadzieję


Ktoś dał nam życie lecz nie wskazał drogi, pędząc na oślep błądzimy w labiryncie ugięci pod ciężarem bycia potykamy się o różne przeszkody, jednak z każdym upadkiem wstajemy coraz silniejsi i bogatsi w doświadczenie !

Offline

 

#12 2008-04-21 15:41:27

Madzia

Użytkownik

7849081
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 18
Punktów :   
WWW

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

No ja z chęcią sobie pogram na nowym pandeiro :D


"Postaw wszystko na jedną kartę - i dopilnuj by wygrała."
                                           /Mark Twain/
"Na grobie Ewy - Adam: Gdziekolwiek była ona, tam właśnie był raj."
                        /Mark Twain/

Offline

 

#13 2008-04-21 18:17:30

Melon

Użytkownik

11201623
Zarejestrowany: 2007-05-20
Posty: 245
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Pacior k***a weź sie uspokój(sory ze przeklinam)pomyśl  jak coś napiszesz(wiem ze nie wierzycie ale to ja pisze).Wiem ze denerwują cię pewne rzeczy związane z grupą ale nie wszystko musisz od razu pisać


....wy macie racje ale my mamy karabiny...

Offline

 

#14 2008-04-21 18:25:00

paciorek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-18
Posty: 50
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

Przecież to była złośliwa uwaga, z ironicznym podtekstem. No Melon! XD
Oczywiście, że to jest no offens

Offline

 

#15 2008-04-21 18:59:20

Prusik

Moderator

5929345
Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 230
Punktów :   

Re: To czego naszej grupie jeszcze brakuje!!!!

wg. mnie Pacior przestań sie tak szeroko wozić po forum ;] najpierw patrzymy na siebie... a potem na innych. To samo dotyczy treningów, najpierw doskonalimy siebie... a potem staramy sie nauczać innych czegoś (to niekoniecznie musi isc do Ciebie).


...:...Axe...:...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Holztreppen aus Polen ile kosztuje koszatniczka