Grupa Capoeira: Września

Forum Wrzesińskiej grupy Capoeira


#1 2007-04-10 01:33:01

Prusik

Moderator

5929345
Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 230
Punktów :   

O tym, w jaki sposób piszecie.

Chciałbym zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy (błędów), które popełniacie podczas pisania postów:
- Używanie znaków interpunkcyjnych (przydałyby się, chociaż niekonieczne)
- Wielkie i małe litery. (Nie pisać całej treści postu z wielkich liter)
- Błędy ortograficzne (sam robie, ale staram się edytować jak znajdę)
- NAJWAŻNIEJSZE - literówki typu Zboczony --> Znoczony


Oraz mała prośba o to, aby przeczytać post zanim bezmyślnie uderzy się w enter. (Nie zawsze wiecie jak wygląda wysłany przez was post, co czyni go czasem dość trudnym do zrozumienia przez innych, a nawet traci na treści, którą chcielibyście przekazać w danej wypowiedzi).


Polecam kopiować tekst i wrzucać go do Worda... Nie ma to jak auto korekta

Ostatnio edytowany przez Prusik (2007-04-10 01:53:35)


...:...Axe...:...

Offline

 

#2 2007-04-10 02:25:12

Kalu

Moderator

351934
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 249
Punktów :   

Re: O tym, w jaki sposób piszecie.

Pomysł pana Prusika jest dobry . Nie chodzi tu nawet o to, żebyście siedzieli ze słownikiem pisząc posta , ale o to, żeby chociaż wyeliminować drażniące literówki i stawiać kropki, bo to każdy potrafi .

Ostatnio edytowany przez Kalu (2007-04-10 02:25:48)


Brazylijczykom gratulujemy Capoeira

Offline

 

#3 2007-04-10 10:20:45

Perdido

Administrator

989095
Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 85
Punktów :   

Re: O tym, w jaki sposób piszecie.

Jako moderatorzy możecie sami poprawiać drażniące błędy w postach Ale to prawda z tym "znoczonym" to jest mój błąd którego nie mogłem później poprawić ;( i czasami warto sobie skopiować do worda po to tylko by wykrył błędy ortograficzne.
P.S. : Niby kropka i przecinek to nikomu nie potrzebne znaki ale one znacznie ułatwiają zrozumieć to co się pisze


Szybki i zręczny wojownik

Offline

 

#4 2007-04-10 13:17:15

Pocahontass

Użytkownik

3581623
Skąd: Września
Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 81
Punktów :   

Re: O tym, w jaki sposób piszecie.

Word to już jest jak dla mnie ostateczna ostateczność, w końcu każdy tu piszący chodzi do szkoły od tylu lat, że tych najbardziej podstawowych, drażniących błędów nie pownien już robić... Ale myślę, ze jeśli ktoś ma problemy z pisaniem, to po prostu z chęci uniknięcia wyśmiania przez innych czy uznania za analfabetę będzie sprawdzał swoje posty.
Ja póki co wierzę w swoją wiedzę ortograficzną , ale i tak zawsze przed wysłaniem sprawdzam, co napisałam. No i zawsze jest jakże przydatna opcja "edytuj", dzięki której można poprawić nawet to, co już się wysłało.
Co do kropek i przecinków: kropki wg mnie TRZEBA stawiać po to, żeby być zrozumianym (poza tym bardzo źle się czyta dłuuugaśnego, jednozdaniowego posta), a przecinki to moja zmora- w tym sensie, że kiedy czytam czyjeś posty, miewam ogromną ochotę je poedytować i powstawiać we wszystkie potrzebne miejsca te wspaniałe znaki interpunkcyjne . No poważnie, zboczona jakaś na tym punkie jestem, jak również na punkie ortografii... Ale aż mi głupio się czepiać, więc tylko w skrytości ducha boleję nad poziomem polsiej edukacji


"Porzucam coś, chcę się poddać i płaczę, ale gorące serce każe inaczej- taka jestem już...
Gdy gubię sny jakby nigdy nie były, wysycha źródło mojej wielkiej siły- taka jestm już...
Nie mam marzeń... Nie znam bajek... I tak mało wiem"

Offline

 

#5 2007-04-10 15:04:10

Prusik

Moderator

5929345
Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 230
Punktów :   

Re: O tym, w jaki sposób piszecie.

Tak masz racje, Word to powinna być ostateczność.


...:...Axe...:...

Offline

 

#6 2007-04-11 16:26:49

Ola

Użytkownik

6676411
Zarejestrowany: 2007-03-23
Posty: 23
Punktów :   

Re: O tym, w jaki sposób piszecie.

JA tu chciałam z góry przeprosić za moje posty, bo podejrzewam, że jest w nich wiele różnorakich błędów, z racji tego, iż piszę szybko, nie bardzo zwracając uwagę na szczegóły.. Wszyscy mi na to uwagę zwracają. Jeśli chodzi o błędy ortograficzne, to nic nie poradzę, nie chce mi się sprawdzać w słowniiku, bo wydaje mi się, że tak, jak napisałam jest dobrze wszystkie moje ułomności wynikają z lenistwa i roztrzepania

Offline

 

#7 2007-04-12 21:34:08

Perdido

Administrator

989095
Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 85
Punktów :   

Re: O tym, w jaki sposób piszecie.

Ostatnio zauważyłem, że niektórzy kasują swoje posty. Usuwanie posta np. w środku wątku powoduje, że nie wiadomo o czym kto pisze. Osoba odnosi się do powyższego postu a nagle tego postu nie ma i w ten sposób osoba czytająca wątek po prostu się gubi. Za takie coś będe dawał ostrzerzenia i ujemne punkty.


Szybki i zręczny wojownik

Offline

 

#8 2007-04-13 13:49:59

lobito>>>młody<<<

Użytkownik

695636
Zarejestrowany: 2007-03-16
Posty: 275
Punktów :   

Re: O tym, w jaki sposób piszecie.

hmmmm......co tu dużo pisać???? Ja postaram sie uwazac na moje błedy , ale nie obiecuje dużych poprawek , bo nigdy nie umiałem ortografi i tych innych bajerków


Ktoś dał nam życie lecz nie wskazał drogi, pędząc na oślep błądzimy w labiryncie ugięci pod ciężarem bycia potykamy się o różne przeszkody, jednak z każdym upadkiem wstajemy coraz silniejsi i bogatsi w doświadczenie !

Offline

 

#9 2007-04-30 18:24:46

negro

Użytkownik

898492
Call me!
Skąd: Września city
Zarejestrowany: 2007-04-30
Posty: 6
Punktów :   
WWW

Re: O tym, w jaki sposób piszecie.

haaaa witam:P na mnie tez nie liczcie ja nie zwracam uwagi na orty...szczerze mówiac wali mnie to :] to nie lekcja polskiego żeby zwracać na to aż taka uwage...to co zauważe to napewno poprawie ;P


jesli nie masz po co żyć żyj na złość innym

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora