Grupa Capoeira: Września

Forum Wrzesińskiej grupy Capoeira


#1 2007-03-26 19:43:29

Main

Gość

Pytania ogólne

Tematem capoeiry zainteresowałem się jakies 2 lata temu, ale z braku jakich kolwiek grup (być może żyłem w nieświadomości =]) zrezygnowałem z drążenia tematu. Do czasu gdy zobaczyłem informację w szkolę. Z początku przeszedłem obok tego obojętnie, bo miałem problemy z kolanem i lekarz twierdził, że capoeira pewnie, ale za rok. Po 2 miesiącach jakoś jego poglady zmieniły się, a więc:

Wspomniałem o kolanie (a to nie jedyne mój problem na tle zdrowotnym =p), czy ten taniec/sztuka walki jest na tyle bezpieczna aby ktoś taki jak ja mógł to trenować?

W jaki sposób jest to zorganizowane, czy tworzy się jakieś grupy o określonym poziomie zaawanasowani, czy raczej treningi są bardziej indywidualne?

Capoeira wymaga ogólnej sprawności na wysoki poziomie, zapewne jakieś przygotowanie fizyczne było by porządane. Niestety moja rehabilitacja trwałą dosyć długo tak więc między majem, a lutym tego roku moja aktywnośc fizyczna ograniczała się do spacerów =] Pewnie warto było by nad tym porpacować, pytanie tylko na czym skupić swoje wysiłki?

Na koniec chciałbym tylko zapytać o to jak wygladają ewentualne zapisy i czy wciąż istnieje taka możliwość?

To było by na tyle, przynajmniej narazie =]

Z góry dziękuję =]

 

#2 2007-03-26 23:37:05

Kalu

Moderator

351934
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 249
Punktów :   

Re: Pytania ogólne

To ja zacznę raczej od końca . Zapisy są oczywiście, w każdy czwartek o 17.30 i w soboty o 16.00. Poprostu wpadnij na trening. Co do zaawansowania, to nasze treningi nie są jakoś szczególnie podzielone. Oczywiście dobór ćwiczeń i stopień ich trudności jest odpowiednio dostosowany dla tych, którzy ćwiczą dłużej i dla tych, co dopiero zaczynają. Ostatnio sporo nowych osób przyłączyło się do grupy, więc napewno nie będziesz jedynym nowym . Capoeira może ćwiczyć właściwie każdy, więc Twój stan zdrowia nie jest tu tak ważny, choć treningi bywają często wyczerpujące. No ale nikt napewno nie będzie Cię zmuszal do wysiłku ponad Twoje możliwości. Jakieś specjalne przygotowania nie są niezbędne, ale warto porobić sobie jakieś pompki, brzuszki, trochę się porozciągać. Napewno nie zaszkodzi, wręcz pomoże . To chyba byłoby na tyle . Jeśli interesują Cię jeszcze jakieś rzeczy związane z treningami to pisz, albo jeszcze lepiej - przyjdź na trening . Zobaczysz sobie, jak to wszystko wygląda i sam zdecydujesz . Pozdrawiam . Axe!!!


Brazylijczykom gratulujemy Capoeira

Offline

 

#3 2007-03-28 11:16:53

Comanche Prezes

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-11
Posty: 46
Punktów :   

Re: Pytania ogólne

To może teraz ja zabiorę głos!!!!Już tłumaczę o co chodzi-przede wszystkim,  jak na moje oko, moje doświadczenia, musisz zacząć coś robić, ruszać się!!!!Kolano nigdy nie dochodzi do siebie,  jeśli się nic nie robi (oczywiście w ramach jakichś 90% możliwości), więc myślę, że jakieś ćwiczenia ogólnorozwojowe połączone z technikami Capoeira, jak najbardziej są wskazane!!!Przyjdź na trening, najlepiej od razu zacznij ćwiczyć-i zobaczysz, jak się czujesz.Kolana bardzo się obciążają przy ogólno rozumianych akrobacjach, więc tego na razie musisz unikać i nie myśl, że od razu, bo zacząłeś ćwiczyć capo, zrobisz salto!!!!Myślę, że wszystko przed Tobą i po prostu zapraszam-dobiorę takie ćwiczenia, żebyś dał bez problemu radę na rehabilitację i rozwój w capo!!!pozdrawiam


Niech was krew nagła zaleje, pieruny siarczyste,ogniste........

Offline

 

#4 2007-03-30 21:54:08

Main

Gość

Re: Pytania ogólne

Heh narazie o takich ewolucjach nie myśle nawet =) Faktycznie lekarz zalecił mi aktywność fizyczną i puki co staram się znaleźć coś co zagwarantuje mi ruch, a przede wszystkim zapewni miłe godziny treningu. WYbaczcie moją małą aktywność, ale ostatnie dni miałem raczej napięte. W takim razie mógłbym jutro wpaść na trening? To jeszcze nie jest pewne, pytam orientacyjnie. Jeżeli tak to gdzie dokładnie będzie się on odbywał?

 

#5 2007-03-31 00:07:42

Kalu

Moderator

351934
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 249
Punktów :   

Re: Pytania ogólne

Kurde, jutro trening może nie wypalić do końca, bo wielu osób pewnie nie będzie . Najlepiej jakbyś przyszedł w czwartek, dasz radę? Oczywiście możesz też zajrzeć  jutro, ale na pewno trening będzie raczej luźny i mało zorganizowany. Treningi odbywają się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Przeważnie w soboty trenujemy do góry, na lustrzanej salce. Pozdrawiam. Axe!


Brazylijczykom gratulujemy Capoeira

Offline

 

#6 2007-03-31 13:05:45

Main

Gość

Re: Pytania ogólne

Ok, w takim razie czwartek może być =) Skoro nie powinno to stanowić problemu być może skusze się nawet na jakiś trening =) ale to temat bardziej na gg chyba?

 

#7 2007-04-01 23:03:36

Kalu

Moderator

351934
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 249
Punktów :   

Re: Pytania ogólne

No tak. Numery gg i inne takie bajery możesz znaleźć w danych personalnych użytkowników. Pozdrawiam. AXE!


Brazylijczykom gratulujemy Capoeira

Offline

 

#8 2007-06-05 15:16:36

iskra

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pytania ogólne

jedno pytanie a jak tam z dziewczynami, też moą ćwiczyć bez problemu????

Offline

 

#9 2007-06-05 15:42:20

lobito>>>młody<<<

Użytkownik

695636
Zarejestrowany: 2007-03-16
Posty: 275
Punktów :   

Re: Pytania ogólne

Co do dziewczyn to jak najbardziej mogą ćwiczyć !!! Mamy w grupie dziewczyny które świetnie sobie radzą !!! Co tu dużo pisać ZAPRASZAM NA TRENING


Ktoś dał nam życie lecz nie wskazał drogi, pędząc na oślep błądzimy w labiryncie ugięci pod ciężarem bycia potykamy się o różne przeszkody, jednak z każdym upadkiem wstajemy coraz silniejsi i bogatsi w doświadczenie !

Offline

 

#10 2007-06-05 15:43:24

Kalu

Moderator

351934
Zarejestrowany: 2007-03-13
Posty: 249
Punktów :   

Re: Pytania ogólne

No oczywiście . Aktualnie w grupie mamy 4 dziewczyny, więc nie byłabyś sama .


Brazylijczykom gratulujemy Capoeira

Offline

 

#11 2007-06-05 18:27:47

Prusik

Moderator

5929345
Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 230
Punktów :   

Re: Pytania ogólne

Oczywiście jak najbardziej . Jeśli chcesz się dowiedzieć czegos na temat treningów (godzina, dzień, miejsce) napisz do kogoś z nas na gadu-gadu.


...:...Axe...:...

Offline

 

#12 2009-02-01 14:31:35

LuisBlackman

Użytkownik

244774
Skąd: Sokołowo
Zarejestrowany: 2007-03-10
Posty: 168
Punktów :   

Re: Pytania ogólne

ma ktoś jakiś kontakt z tym nowym, młodym?
trzeba by do nei go jakoś sie odezwac zeby poczuł się pewniej,
zeby nie zostawił capo po miesiacu,
zeby jakis pozorny rozwoj byl ;


Time is a valuable thing
Watch it fly by as the pendulum swings
Watch it count down to the end of the day
The clock ticks life away

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Holztreppen aus Polen ile kosztuje koszatniczka